Vitin tjetër, motra e Almeda Abazit, Ilda, do të martohet me basketbollistin turko-kosovar, Kenan Sipahi.

Prive.al mëson se dasma është rezervuar për verën që vjen dhe do të mbahet në Kosovë.

Ilda dhe Kenani janë bashkë që një kohë të gjatë dhe dashurinë e tyre kanë vendosur ta kurorëzojnë me dasmë dhe kjo nënkupton që do të kemi një ceremoni turko-kosovare vitin që vjen.

Ndryshe, Almeda po qëndron në Kosovë bashkë me burrin e saj Tolgahan Sayisman i cili u ftuar nga Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi.

 

View this post on Instagram

 

Let’s get high, live until we die ❤️

A post shared by Ilda Abazi (@ildabazi) on

 

No tags for this post.