Mbi vendin tonë sot do të do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore në gjithë territorin e vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -6 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.