Feronikeli ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Llapit në luftë për titull kampion.

Kësaj fitorje i është gëzuar edhe i pari i Drenasit, Ramiz Lladrovcit.

Ai në profilin e tij në Facebook ka shkruar se fitorja e sotme e Niklit është një hap më afër titullit.

Postimi i Lladrocit:

Edhe një hap më afër titullit. Fitorja e sotme në stadiumin “Zahir Pajaziti”, është e jashtëzakonshme. Respekt për lojën korrekte dhe fer të Llapit!

Përgëzime për Arbrin, Mendurimin dhe Kastriotin, përgëzime për trajnerin Zekirja Ramadani, Kryetarin e Klubit Naser Rama dhe tërë ekipin e Ferronikelit.

Në ndeshjen e fundit, klubi i Prishtinës do ta mbaj mend, sepse do të jenë dëshmitar të shpalljes së Ferronikelit kampion!