Liverpooli ka shwnuar fitore tw rwndesishme në shtwpi në kuadër të xhiros së 28-të të Premierligës, duke mposhtur në Anfield Road, Burnleyn, me rezultat 2:0.
Liverpooli e nisi mirw takimin duke shwnuar gol qw në minutën 29 me anw tw Jordan Henderson.
Golin e dytw dhe tw fitores e vulosi sulmuesi Sturridge në minutën e 51’, me kokë shënoi për 2:0.
Liverpooli pas kësaj fitore, arrin në kuotën e 51 pikëve, dhe renditet në vendin e pestë.

Football - Queens Park Rangers v Arsenal - Barclays Premier League - Loftus Road - 4/3/15
Arsenal's Alexis Sanchez celebrates scoring their second goal
Action Images via Reuters / Andrew Couldridge
Livepic
EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Kurse Arsenal ka regjistruar fitoren e radhës në udhëtim duke e mposhtur QPR me rezultat 1:2. Arsenal po lufton për një vend që të dërgon në  Ligën e Kampionëve
Golin e parë për Arsenalin e shënoi Oliver Giroud në minutën e 64’ dhe të dytin Alexis Sanchez në të 69’, për fitoren e Arsenalit. Golin e vetëm për vendasit, e shënoi Austin, në minutën e 82’.
Arsenali tani ka 54 pikë dhe renditet në vendin e tretë në tabelë.

https://www.youtube.com/watch?v=mCfCsI1_Drk

https://www.youtube.com/watch?v=oGuNxfngLw8

https://www.youtube.com/watch?v=mctHslTafQk

https://www.youtube.com/watch?v=o0FtRtR0y4w

No tags for this post.