Liberalizmi i vizave, veterani i UÇK-së nxjerr bileten, merr me vete edhe pulat! (FOTO)

Lajme të mira po na vijnë cdo ditë rreth liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, shkruan Drenicapress.info

Madje kanë nisur edhe hajgaret nëpër rrjetet sociale nga qytetarë që janë ka e presin me padurim heqjen e vizave dhe për t’u nisur drejt Evropës.

Avni Miftrai një ish-ushtar i UÇK-së ka publikuar një fotografi ku shihet se e ka rezervuar biletën për vete, familjen e tij dhe madje shtatë pulat!

“Unë e rezervova bileten për dojqland me 1 janar kismet”, ka shkruar Miftari duke ja bashkangjutur edhe këto dy fotografi./Drenicapress.info