Partia e Albin Kurtit po vazhdon punën për afrimin e kuadrove të reja dhe formimin e nëndegëve të saj në të gjithë Kosovën.

Dega e kësaj partie në Skenderaj ka formuar edhe një nëndegë, kësaj radhe në fshatin e Prekaz.

Në këtë ngjarje ishte i pranishëm Shefi i Grupit Parlamentar të LV- së, Glauk Konjufca dhe figura të reja që kanë aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Sonte, kemi themeluar Pikën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Prekaz. Të pranishëm ishin Shefi i Grupit Parlamentar të LV- së, Glauk Konjufca, si dhe personalitete të rëndësishme të rajonit të Drenicës që kohëve të fundit i janë bashkuar Lëvizjes sonë. Studentit, Granit Maliqi, dhe të gjithë aktivistëve të Prekazit u urojmë suksese”, ka shkruar Hysni Mehani, kryetari i VV-së, dega në Skenderaj./Drenicapress.info

Fotografia e Hysni Mehani

Fotografia e Hysni MehaniFotografia e Hysni Mehani

Fotografia e Hysni Mehani

Fotografia e Hysni Mehani