Lëkundet Shqipëria, disa tërmete brenda ditës, ja ku u regjistrua më i forti

Foto ilustruese

Gjashtë lëkundje tërmeti kanë ndodhur brenda pak orësh në zonën e Korçës.

Lëkundjet kanë filluar që në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe më pas ka vijuar edhe gjatë mesditës.

Sipas IGJEUM, tërmeti më i fuqishëm është regjistruar në Floq, rreth orës 10:40, ku magnituta e tërmetit ishte 3.2 ballë, me një thellësi prej 8 km.