Finalja e Copa Libertadores, përfundimisht, do të zhvillohet në ”Santiago Bernabeu”.

E diela do të jetë dita nikoqire e ndeshjes mes Boca Juniors dhe River Plates në kuadër të ndeshjes së kthimit.

Dhe tashmë, futbollistët e Boca Juniors janë nisur drejt kryeqytetit spanjoll, madrid, transmeton IndeksOnline.

Tifozët e Bocas ua kanë dhënë një ”lamtumirë” mahnitëse para se lojtarët të niseshin për në Madrid.

Kujtojmë se ndeshja e parë finale mes River dhe Bocas përfundoi me rezultat të barabartë, 2-2.

Fituesi i kësaj finale merr pjesë në Kupën e Botës për klube, ku bën pjesë edhe Real Madridi./IndeksOnline

Image result for Boca Juniors Madrid

Image result for Boca Juniors move to Madrid

Related image