Ndeshja ndërmjet Liverpool dhe Arsenal arriti të ndërprejë një statistikë mbresëlënëse të qendermbrojtësit të Liverpool, Virgil van Dijk.

Ai në ndeshjen që po zhvillohet u driblua nga transferi i Arsenalit, Nicolas Pepe në ndeshjen e parë si startues.

Pepe ia ndërpreu statistikën prej 50 ndeshjeve radhazi pa u dribluar.

The False #9@TheFake_9

Pepe 1
Van Dijk 0

See The False #9’s other Tweets