Khabib Nurmagomedov arrin të mbrojë titullin kampion, pasi arriti të mposhtë McGregor, në duelin më të madh në historinë e këtij sporti.

Sherr masiv në fund të duelit, me rusin që del nga oktagoni dhe sulmon McGregor dhe stafin e tij.

Për herë të parë në histori, organizatorët refuzojnë ti japin titullin Khabib-it, pasi në sallën me shumicë irlandeze do të shpërthente kaosi.

Dana White, presidenti i UFC-së, thekson se do të ketë një dënim të madh për skuadrën e Khabib, ku edhe mund të mos marrin më viza për rikthim në shtetin e tyre.

“Është një problem i madh, nuk është gjë e vogël kjo. Skuadra e Khabib mund të marrë një dënim të madh, ndërsa vet ai një suspendim. Reagimi i tij ishte i çuditshëm, pasi fitoi dhe mund të merrte respektin e të gjithëve para se të shoqërohej në polici”, tha Dana White, presidenti i UFC-së.