Kush është hoxha që Lorik Cana e konsideron mik

Lorik Cana është futbollist shqiptar që ka lënë gjurmë në historinë tonë.

Loading...

Cana, futbollist i njohur në mbarë botën por patriot i madh.

Ai, ka treguar çdo herë se nga i ka rrënjët e tij dhe se është shumë krenar me këtë, shkruan GazetaBlic.

Lorik Cana, kohën më të madhe po e kalon në Shqipëri bashkë me të  bashkëshorten Monikën dhe djalin e tyre.

Loriku ka një rreth  shoqëror shumë të gjerë.

Por, ai ka vendosur të publikojë një fotografi duke treguar se kush është miku që e ka ai më së shumti për zemër.

Kur e mendojmë fotografinë, mund të na shkojë në mend se është ndonjë futbollist, apo ndonjë fytyrë tjetër publike, por se futbollisti ka postuar një fotografi me një hoxhë, duket paksa e çuditshme pasi  të rralla janë fytyrat publike te ne, në Shqipëri-Kosovë  që janë përkrahës të fesë dhe e praktikojnë atë.

Loriku ka publikuar një foto më Hoxhën Elvis Naçi duke e cilësuar atë si mikun e tij. /GazetaBlic/