Kundërshtarin i Prishtinës në Ligën e Evropës

Liga e Evropës për sezonin 2017/18 ka filluar me hedhjen e shortit për skuadrat që kërkojnë kualifikimin në fazën e grupeve që starton në fund të gushtit.

Për herë të parë një ekip nga Kosova do të marrë pjesë dhe fatin e kishte KF Prishtina.

Në fazën e parë ekipi nga kryeqyteti do të takohet me ekipin nga Suedia, IFK Norrkoping.

Ndeshja e para zhvillohet më 29 qershor, kurse ato kthyese më 6 korrik./Drenicapress.info/