Kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Champions dhe Europa League

Sot në Nion të Zvicrës, UEFA ka hedhur shortin për për garat e Ligës së Kampionëve dhe të Ligës së Evropës.

Për herë të para në goglat e shorteut kanë qenë edhe dy ekipe nga Kosova.

Kukesi do të luaj me Sherif Tiraspolin e Moldavisë.

Skuadra e Tiranës do të luaj me Macabi Tel Aviv.

Partizani kundër Botev Plovdiv të Bullgarisë, ndërsa Skënderbeu ndaj Sant Julia të Andorrës.

Ndërkaq, Shkëndija e Tetovës do të luajë kundër Dacia Chisinau të Moldavisë.

Ndeshjet e para të raundit të parë kualifikues do të zhvillohen më 29 qershor, ndërsa ndeshjet kthyese më 6 korrik./Drenicapress/