Krerët e Arsenalit në Dortmund për transferimin e Aubameyangut

Sipas gazetës gjermane, “Bild” drejtuesit e Arsenalit janë në Dortmund për të arritur një marrëveshje për transferimin e sulmuesit nga Gaboni Pierre-Emerick Aubameyang.

Kjo gazetë ka publikuar disa fotografi të shefit ekzekutiv të klubit londinez Ivan Gazidis dhe kreut të ri për transfere, Sven Mislintat, nga aeroporti i Dortmundit.

Në raportim theksohet se së shpejti do të mbahet një takim me krerët e Dortmundit.

Për Aubameyangun, Dortmundi është mësuar se kërkon rreth 60 milionë euro.