Konfiskohen mbi 2.500 kuti cigare në kamionin që shkoi nga Prishtina në Novi Sad

Beograd, 12. oktobra 2017.- Carinici su zahvaljujuci zajednickoj saradnji sa bezbednosnim i kontrolnim sluzbama, u dubinskoj kontroli zaplenili vise od 2.500 boksova cigareta. FOTO TANJUG/ UPRAVA CARINA/ bk

Oficerët doganorë nga Serbia në bashkëpunim me shërbimet e sigurisë dhe kontrollit kanë konfiskuar më shumë se 2 mijë e 500 kuti cigaresh, të gjetura në një kamion bosh në Novi Pazari, transmeton Indeksonline.

Loading...

Sipas raportimit të Tanjug, bazuar në informacionet e publikuara thuhet se kamioni ishte ndaluar në afërsi të fshatit ‘Beloljin’ me targa bosh por që ishte nisur nga Prishtina për në Novi Sad./Indeksonline/