Kështu i mbronte ‘shefat’ e saj Donika Kadaj-Bujupi

Pothuajse që nga themelimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Donika Kadaj-Bujupi u bë pjesë e këtij subjekti politik, shkruan “Zeri.info”.

Loading...

Që nga ajo kohë Kadaj-Bujupi në çdo hap “mbronte” shefin e saj, Ramush Haradinajn.

Por, gjithçka ndryshoi në mars të vitit 2016, kur ajo u largua nga AAK-ja dhe iu bashkua lëvizjes “Vetëvendosje”.

Vetëm një gjë nuk ndryshoi te Donika Kadaj-Bujupi, ajo çdoherë mbronte shefat e partisë, kësaj radhe Albin Kurtin.

Por, sot pas dy viteve Donika Kadaj-Bujupi përsëri iu kthye AAK-së.

“Zëri”, ju sjell fotografi se si Donika Kadaj-Bujupi iu dilte në mbrojtje shefave të saj.

Image

Image

Image

Image

Image