Kek me 4 përbërës

Përbërësit

3 vezë

Loading...

1 gotë sheqer i kaftë.

200 gr çokollatëe zezë

200 ml Krem.

Hapat

1

Çokollatën e zezë e ndajmë në copa të vogla, e vendosim në një tenxhere për shkrierje.

2

Pas shkrierjës ia shtojmë kremin, e përziejmë përzierjën dhe pasi të trashët e largojmë nga zjarri dhe e lëmë të ftohet.

3

Vezët dhe sheqerin e derdhni në një enë dhe e përziejmë me mikser, përzierjën e kremit ia shtoni atyre të vezëve.

4

Glazurën e përgatitur e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 25-30 minuta.

5

Ju bëftë mirë!