Kapet gruaja mashtruese në Prishtinë që merrte para për viza gjermane

Në rrugën “Enver Zymberi” në Prishtinë, dje në mesidtë policia ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim.

Loading...

“Është arrestuar e dyshuara femër shqiptare, pasi që e njëjta ka mashtruar viktimën femër shqiptare  duke i marr pasaportën, disa dokumente bankare dhe 295 euro para, për t’ia rregulluar një vizë gjermane”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.