Kandidati i Vetëvendosjes në këtë komunë po e përkrah PDK-në! (Foto)

Rivaliteti politik mes Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje ka qenë mjaft i pranishëm në javët e fundit në skenën politike kosovare.

Loading...

Por, kandidati për kryetar të Malishevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Adem Berisha duket se nuk e ndanë të njëjtën ide politike.

Kështu së paku duket në rrjetet sociale ku ai shihet se pëlqen komentet e simpatizantëve që përkrahin PDK-në në Facebook.

Adem Berisha nuk përton që 3 javë para zgjedhjeve të “shpërblej” me nga një “Like” malishevasit që mendojnë se PDK do të triumfoi në këtë komunë në zgjedhjet e 22 tetorit. /Indeksonline/