Studentja akuzon cimeret se ia kanë pirë jogurtin, e zbulon përmes ADN-së

Një studente ka akuzuar cimeret e saj për vjedhje të jogurtit, e cila e zbuloi më pas se kush e kishte bërë atë nëpërmjet një testi të ADN-së. Sipas TVBS, një studente, identiteti i të...

Dikur ruante delet, sot është ministre e Arsimit të Francës

Ministrja e Arsimit dhe Kërkimit e Francës, Najat Belkacem, është një frymëzim për këdo që beson vërtet se edhe njerëzit që kanë kaluar një fëmijëri të varfër mund të kenë sukses.Najat Belkacem lindi në fshatin e Nadorit më 1977,...

Pse ju rrudhen gishtat pas larjes?

Njerëzit vënë re se pas një larjeje të gjatë relaksuese ose një notimi freskues në pishinë, gishtat dhe këmbët tuaja rrudhen. A keni menduar ndonjëherë se pse ndodh kjo? Për dekada të tëra, shkencëtarët kishin...

Për ju që dashuroni flokët e drejtë, ja si t’i mbani plot shkëlqim

Disa kanë flokë me onde dhe i duan të drejtë dhe disa të tjerë duan të kundërtën.  Ka disa mënyra për ti bërë ato me shkëlqim dhe të shndritshme: Qumesht kokosi: Qumështi i kokosit nuk...

Përfitimet nga lëngu i rrepës

Rrepa është një perime rrënjore, që disa njerëz e pëlqejnë dhe disa jo. Ajo është radhitur si një ndër perimet më të shëndetshme. Rrënja e trashë si dhe gjethet e rrepës (kur janë të reja)...

Kurrë mos u bleni fëmijëve karamela të gomës, shikoni nga çfarë përbëhen! (Foto)

Nuk janë vetëm fëmijët ata që pëlqejnë karamelet e gomës; të rriturit, shpesh herë fshehtas, i pëlqejnë po aq shumë! Duhet të dini se nuk ka asgjë më të keqe që mund të hani,...

Katër erëzat që luftojnë parazitët e zorrëve më shpejtë se medikamentet

Parazitët janë organizma që jetojnë “në kurriz” të një organizmi tjetër! Ata vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme dhe mund të shkaktojnë probleme të shumta shëndetësore kur nuk trajtohen në kohë. Disa konsumojnë...

Kim Kardashian i bën ‘retweet’ postimin, studenti e vendos në CV-në e tij

Kim Kardashian është ndër personat me më së shumti influencë në botë dhe ndër femrat më të pasura në Amerikë. Atë e merr seriozisht edhe presidenti i SHBA-vë Donald Trump. Fansat e saj janë të...

Fermeri gjen vezë brenda vezës

Një fermer në SHBA është shokuar nga ajo që i ka ndodhur pasi ka gjetur një vezë që ishte tre herë më e madhe se vezët e zakonshme.Por, befasia nuk qëndron këtu pasi ka...

Dieta me vezë të ziera: humbisni 4-5 kg në javë

Lufta për të humbur peshë, është ndoshta një nga betejat më të vështira dhe vullneti mund të jetë një nga aleatët tuaj më kryesorë. Vullneti për të ngrënë shëndetshëm dhe për të bërë aktivitet...