Hani fare pak, por prapë shtoni në peshë? Ja sekreti që nuk e dinit

Disa persona janë të predispozuar që të vuajnë nga ngadalësimi i metabolizmit, pra i tretjes. Në raste të tilla, zgjidhja e duhur është të riedukoni trupin tuaj për të tretur më thjeshtë dhe lehtë ushqimet...

Lindja e diellit në perëndim, shkencëtarët paralajmërojnë për atë që thuhet në Kuran

Sipas shkrimit të medieve ndërkombëtare, të cilat i referohen burimeve të Agjencisë Kozmike Amerikane NASA, nuk është larg dita kur Dielli do të lind nga Perëndimi në vend se nga Lindja“Daily Mail” dhe „Express...

Nëna heroinë: E ka mbajtur foshnjën deri në fund të shtatzënisë për t’ia dhuruar...

Kur ka qenë shtatzënë, Crista Davis dhe bashkëshorti i saj Derek, kuptuan lajmin shokues në lidhje me foshnjen e tyre, transmeton Gazeta Metro.Vajza e tyre e palindur ishte diagnosifikuar me anencefalia. Sëmundje kjo e...

Këto fruta nuk kanë pikë vlere nëse i qëroni

Sipas ekspertëve, duket se ngrënia e lëkurave të frutave dhe perimeve mund të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes suaj, të bëjë që ju të dukeni gjithmonë të rinj, madje të luftoni bindshëm edhe kancerin. Studime...

Nuk keni bërë dush prej 2 ditësh? Ja çfarë i ndodh trupit tuaj

Bërja e dushit është një zakon i përditshëm që ne të gjithë e respektojmë, por ndonjëherë mund të ndodhë që për mungesë të kohës të kalojnë 48 orë pa përfunduar nën ujin e dushit. Kjo...

Para se të flini, kujdes nga konsumimi i ëmbëlsirave

Konsumimi i sheqerit shkakton shumë efekte anësore në organizmin e njeriut, sidomos kur merret para gjumit. Ndodh që të shtojë sheqerin në gjak si dhe të ndikojë në peshë. Për të gjithë adhuruesit e cokollatave...

Si të kujdeseni për lëkurën e yndyrshme?

Nëse lëkura juaj është vazhdimisht e veshur me shkëlqim dhe vaj, atëherë është e pashmangshme se vuani nga një lëkurë e yndyrshme. Lëkura e yndyrshme mund të jetë rezultat i shumë gjërave, ndër to gjenetika...

Dobitë shëndetësore që trupi merr nga fasulja

Një racion fasule siguron 20% të fibrave të nevojshme në baza ditore. Fasulja përmban më shumë proteina sesa të gjitha bimët e tjera – vetëm një filxhan fasule ofron një të katërtën e proteinave për...

Blick: Këto 20 gjëra mund t’i shihni vetëm në Zvicër

“Po, ne Zvicra nuk jemi vetëm çokollatë, djath dhe bjeshkë”. Kështu shkruan gazeta zvicerane “Blick” e cila ka publikuar 20 foto, duke iu referuar “20 gjërat që ju i shihni vetëm në Zvicër”.

Ky është adoleshenti me këmbët dhe duart më të gjata në botë!

Mathu Andrew Budge nga Britania e Madhe nuk mban një titull rekord, por dy të ndryshëm në botë.Ai është adoleshenti me duart dhe këmbët më të gjata në botë, duke hyrë kështu në librin...

Regjionale

Moti

Kosovo
overcast clouds
5 ° C
5 °
5 °
86%
4.6kmh
90%
Fri
-1 °
Sat
-7 °
Sun
-3 °
Mon
2 °
Tue
7 °