Kjo është zgjidhja për heqjen e erës së keqe të këmbëve

Hiperhidrosa, infeksionet e ndryshme dhe stresin e shkaktojnë djersitjen e tepërt, gjë e cila është tejet fitimprurëse për bakteret që shkaktojnë aroma të këqija. Prandaj, me qëllim që ta hiqni qafe erën e keqe të...

Nëse bie shi në këto dy plazhe, pronarët t’i kthejnë paret!

“Abbronzati o rimborsati” në Itali paraqet principin e rikthimit të parave. Në këtë mënyrë pushimoret në pjesën veriperëndimore të Italisë mundohen ti kënaqin vizitorët e tyre gjatë fillimit të verës. Dy plazhe në Jesolo, në...

Gjermania nxori bankënotën që ka vlerën 0 e kushton …

Gjermania nxori një seri të re bankënotash me një vlerë prej 0 eurosh. Pëlqimin për këtë e ka dhënë Banka Qendrore Evropiane, dhe kartëmonedhat do të shiten si suvenire. Me një vlerë prej 0 euro, kartëmonedha...

Kur bën praktikë 700 orë, ja efekti (Video)

A nuk bëhemi secili prej nesh ekspertë, nëse bëjmë praktikë në atë që duam, plot 700 orë? Keni bërë krahasim me ditën kur për herë të parë keni filluar të ndiqni një kurs, ose aktivitet...

Pi shishen me ujë për një sekond (Video)

Duket e pabesueshme, por jo edhe e pamundur... Njerëzit në mbarë botën kanë tentuar të konsumojnë ujë për një sekond, duke thyer rekord botëror për shpejtësinë në këtë ‘sport’, shkruan lajmi.net Por, sa ia kanë arritur...

Turqit konsumuan për Bajram 4 mijë ton bakllava

Me rastin e festës së Bajramit, prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi, që normalisht arrin sasinë 1 000 tonë, u rrit në 4 000 tonë. Tregjet e Turqisë u mbushën me lloje të ndryshme bakllavaje me rastin...

Njihuni me njeriun më të armatosur në botë (Foto)

Një koleksionues armësh i njohur si “Njeriu Dragua”, është njeriu më i armatosur në SHBA – dhe në botë. Mel Bernstein, 71 vjeç, ka më shumë se 200 mitralozë, 80 automjete ushtarake dhe shumë lansues...

Këto janë qytetet më të vjetra në botë, vazhdimisht të populluara (Video)

Këto qytete antike kanë përjetuar zhvillimin e qytetërimit njerëzor. Qytetet antike të cilat i kanë qëndruar ballë kohës, kanë parë plagët që kanë rrjedhur nëpër histori, transmeton lajmi.net Ato mburren me arkitekturën dhe historinë e tyre,...

Rrushi ndihmon në parandalimin e disa sëmundjeve

Rrushi i freskët ose i shtrydhur si lëng ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit. Antioksiduesit e tij ngadalësojnë plakjen jo vetëm të organizmit, por edhe të shumë aspekteve tjera të organizmit. Në anën...

Ja çfarë ndodh nëse mbani për 30 minuta gjysmë limoni poshtë thembrave

Edhe pse jemi në atë fazë të vitit ku limoni nuk është fruti i stinës, sërish nuk mund të rrimë pa e blerë. Ky frut çudibërës mund të quhet pa frikë si mbreti i...

Regjionale

Moti

Kosovo
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
77%
3.1kmh
0%
Wed
20 °
Thu
19 °
Fri
19 °
Sat
24 °
Sun
22 °