Veturën e 250 mijë eurove, e përplasi vetëm 10 minuta pasi e bleu (Foto)

Në Essex të Anglisë, një shofer ka mbetur i turpëruar, pasi e ka përplasur veturën luksoze për peme, sapo ia kanë sjellë në shtëpi. Fqinjët e kanë parë pronarin e gëzuar të McLaren 650S Spider,...

Momenti dramatik, dasmori qëllon gabimisht dhëndrin me pistoletë (Video)

Ajo që duhet të ishte dita më e lumtur për këtë çift është kthyer në një dramë të vërtetë, ku ndërsa kërcenin dhe festonin me të shtëna armësh një i ri qëllon gabimisht dhëndrin...

Van Damme: Dëgjojeni Profetin Muhamed, ishte shumë i mençur (Video)

Aktori i mirënjohur botëror Jean Claude Vandam ishte pyetur rreth të ngrënit të shëndetshëm. Ai tha se duhet ndjekur shembullin e profetit Muhamed paqja dhe mëshira e Zotit qoftë mbi atë. “Profeti Muhamed ishte shumë...

Vendosën kamerën në një vend të largët, ja çfarë kapën

Kjo video është nga dokumentari “Chasing Ice” dhe tregon formimin më të madh të akullit në Grenlandë. Ky është edhe formimi më i madh i akullit që është kapur ndonjëherë duke u zhvilluar. Lartësia e akullnajës...

Ngjyrosni vezët me shkumë rroje dhe do të habiteni me rezultatin (Video)

Nëse nuk keni shumë kohë të lirë të ngjyrosni vezët për festën e madhe krishtere për shkak të obligimeve të shumta profesionale, ju prezantojmë zgjidhjen ideale. Nevojiten: vezë shkumë për rroje ngjyrë për vezë qese Mënyra e ngjyrosjes: Zieni vezët dhe...

I paguan faturën e darkës, turku qëllon për vdekje shokun e tij

Një turk ka qëlluar për vdekje shokun e tij pasi ky i fundit pagoi faturën e darkës së tyre në një restorant të Stambollit. Idris Akalus qëlloi me armë dhe vrau Hasan Erdemir pas një...

Ky është zbulimi më i madh për njerëzimin

Hominidët prehistorikë, të cilët kanë jetuar rreth 3.5 milionë vite para se të paraqitej njeriu i parë modern në aspektin anatomik, kanë ecur sikurse ne, thonë shkencë- tarët, autorë të një studimi revolucionar Ky zbulim...

Aeroplani goditet nga rrufeja dy herë, shikoni çfarë ndodhi pastaj (Video)

Shikoni momentin kur një aeroplan goditet nga rrufeja dy herë. Kjo ngjarje ndodhi në Londër Shikoni goditjen e rrufesë në aeroplan kliko likun për të shikuar: https://twitter.com/SkyNews/status/725595573789843456/video/1

Astronomi thotë se ka filmuar një lëvizje aliene mbi Hënë (Video)

Një astronom amator pretendon se ka filmuar lëvizjen e një alieni mbi një krater në Hënë. Videon e ka postuar në faqen e njohur të teorive konspirative, Secure Team 10.

Njihuni me binjaket e ngjitura që nuk duan të ndahen (Foto)

Motrat shtatë vjeçe Pin dhe Pan nga Tajlanda, që nga lindja e tyre shfrytëzojnë të njëjtat këmbë, por jo edhe kokën dhe duart. Binjakët e ngjitura në bel janë të vendosura të mos jetojnë të...

Regjionale

Moti

Kosovo
broken clouds
0 ° C
0 °
0 °
87%
1.5kmh
75%
Wed
-4 °
Thu
-7 °
Fri
-2 °
Sat
2 °
Sun
2 °