Gruaja zhduket papritur, zbulon të vërtetë pas një viti nëpërmjet instagramit

Biznesmeni italian Gianluca Cervara ka bërë një zbulim që nuk ia merrte kurrë mendja gjatë kohëve të fundit. Ai ishte martuar me “Miss Ukrainën”, e cila ishte shpallur e zhdukur që prej 1 korrikut...

Studimi/Ja sa kohë harxhojmë nga jeta jonë duke menduar se cfarë të vesh

Femrat harxhojnë mbi gjashtë muaj të jetës së tyre vetëm për faktin se çfarë do të veshin! Atyre u nevojiten çdo ditë mesatarisht 17 minuta kohë, duke e përjetuar këtë proces me ankth Jeni...

E pabesueshme, bleu një shpellë për 1 euro dhe ja çka bëri me të...

Me zhvillimin e papunësisë dhe rritjen e qirave jetesa në qytetet e Europës është një nga gjërat më të vështira për të rinjtë. Por për Aleks Lamouro fati kishte rezervuar një të papritur. 23-vjeçari...

ISIS-i ndalon referët pasi respektojnë rregullat e FIFA-s, jo të Sheriatit

ISIS-i ka ndaluar referët e futbollit në Siri me arsyen se ata respektojnë rregullat e FIFA-s, jo të Sheriatit. Komandantët e grupit terrorist kanë urdhëruar organizuesit e ndeshjeve të futbollit që të mos lejojnë referët...

Nëse i keni këto pika të bardha në thonj, menjëherë shkoni te doktori!

Arsyeja prapa këtyre shenjave mund të jetë se thonjtë janë dëmtuar apo mund të jetë shenjë e diçkaje më serioze. Këto shenja zakonisht hiqen pas një kohe, mirëpo nëse nuk largohen për disa muaj, menjëherë...

Shkencëtarët krijojnë testin që zbulon kancerin para simptomave

Një test i thjeshtë i gjakut që zbulon kancerin para se të fillojnë simptomat, është cilësuar si një arritje e madhe shkencore që mund të shpëtojë mijëra jetë. I krahasuar nga shkencëtarët me detektorin e...

Filloi dita e parë e shkollës, e kështu po e përjetojnë fëmijët (Foto)

Ndoshta këto fotografi më së miri tregojnë se si do të jetë ky vit shkollor! Shprehjet e këtyre fëmijëve, tregojnë mirë si është nisja për në shkollë dhe si kthimi, transmeton lajmi.net. Një listë më fotografi...

Misteri i Qabesë shokues për NASA-n

Hulumtuesit myslimanë besojnë se ky rrezatim ka lidhje dhe karakteristika në mes të Qabesë në planetin Tokë dhe Shtëpisë së frekuentuar (Bait-ul Mamur) në qiellin e shtatë. Neil Armstrong ka dëshmuar se qyteti i Mekës...

Ky është truku që do t’ua bëjë shtëpinë të mbajë aromë fantastike!

Përse të shpenzoni para në aromatizues dhome të cilët janë të mbushur me kimikale, kur mund ta përgatitni një të tillë vet, i cili është tejet efektiv në neutralizimin e erërave të padëshirueshme dhe...

Kurrë mos u bleni fëmijëve karamela të gomës, shikoni nga çfarë përbëhen! (Foto)

Nuk janë vetëm fëmijët ata që pëlqejnë karamelet e gomës; të rriturit, shpesh herë fshehtas, i pëlqejnë po aq shumë! Duhet të dini se nuk ka asgjë më të keqe që mund të hani,...

Regjionale

Moti

Kosovo
light snow
-1 ° C
-1 °
-1 °
92%
6.7kmh
75%
Tue
-5 °
Wed
-5 °
Thu
-1 °
Fri
1 °
Sat
-1 °