Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

Ky është momenti i tmerrshëm kur banorët e një fshati në Zimbabve çajnë një krokodil dhe gjejnë brenda mbetjet e një djaloshi 8 vjec. Skenat shokuese janë regjistruar pasi kafsha ishte vrarë nga fshatarët. Zimbabvet janë...

Kur grinden vëllezërit ndodh kjo: Ndërtoi objektin më të ngushtë në botë, vetëm që...

Ndërtesa më e ngushtë në botë gjendet në kryeqytetin e Libanit, Bejrut. Ajo është pagëzuar me emrin “ndërtesa e nervozuar”, dhe këtë emër e ka marrë për shkak të historisë dhe zemërimit që ka...

Kur ta shihni derën e kësaj shtëpie, do vdisni së qeshuri (Foto)

Kjo fotografi sipas disa humoristëve ndryshe është quajtur “dera e vjehrrës dhe kunatave” me që nuk ka as shkallë për të arritur deri te ajo. Kjo foto ka marrë shumë komente qesharake, ndërkaq u është...

Si ta dini që keni gurë në veshka?

Dhimbjet dhe faktorë që ndikojnë në urinim jo normal janë shenjat kryesore Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar. 1. Dhimbje abdominale ose në shpinë 2. Ndryshim i ngjyrës së urinës 3....

Ja çfarë bëri ky artist për të realizuar këtë foto (Video)

Fotografi Erik Johansson, që në botë njihet si “mjeshtri i manipulimit”, ka treguar në një video prapaskenat e punës së tij më të fundit. Dhe sigurisht se do të befasoheni se sa shumë punë iu...

Shikoje veten në vitin 2020! (Video)

E ke menduar ndonjëherë veten se do të besh gjithçka që do, me vetëm një prekje dore?uk Dërgojeni veten në një të ardhme tani. Video në vazhdim ju jep mjaftueshëm materiale për t’ju treguar si...

Kjo është mënyra më e keqe e të fjeturit

Të dridhurat në dhomën e gjumit nuk janë aspak të mira, siç thotë një studim japonez. Studiuesit zbuluan që njerëzve që flinin në një dhomë të ftohtë 14 gradë Celsius, tensioni sistolik dhe diastolik i...

10 shkrimet më të bukura që ju nuk do ta besoni që janë bërë...

Arti dhe krijimtaria qe njeriu mund te bëjë nuk ka asnjëherë fund. Një nder krijimtaritë e bukura të bëra nga dora e njeriut është edhe të shkruarit bukur. Disa besojnë që jo shumë kush mund...

Nëse bie shi në këto dy plazhe, pronarët t’i kthejnë paret!

“Abbronzati o rimborsati” në Itali paraqet principin e rikthimit të parave. Në këtë mënyrë pushimoret në pjesën veriperëndimore të Italisë mundohen ti kënaqin vizitorët e tyre gjatë fillimit të verës. Dy plazhe në Jesolo, në...

Shqipëria, e dyta në botë me numrin më të lartë të bar-kafeve

Shqipëria mund të jetë nja nga vendet me të ardhura më të ulëta për frymë e pagat më të vogla në Europë, por kjo nuk e pengon atë të jetë shteti i dytë në...

Regjionale

Moti

Kosovo
light snow
0 ° C
0 °
0 °
100%
4.1kmh
90%
Sun
-3 °
Mon
-3 °
Tue
-4 °
Wed
8 °
Thu
8 °