Pesë arsye “qesharake” për të cilat mund të arrestohesh në Finlandë

Finlanda njihet si shtet me demokraci sociale shekullore dhe shumë liberale. Pavarësisht kësaj, ka ende disa ligje në vend që për të huajt konsiderohen të çuditshme. Ja çfarë duhet të shmangni nëse nuk doni të...

Konkursi i National Geographic, pamje spektakolare [foto]

Konkursi vjetor i National Geographic për fotografinë më të bukur të natyrës për vitin 2016 sjell shkëlqimin rrezëllitës të planetit tonë. Gara do të jetë e hapur deri më 16 Nëntor, kur do të mbyllet...

Lumi që sfidon gravitetin, uji fluturon tatëpjetë! (VIDEO)

Kjo ujëvarë nuk mund të quhet plotësisht e tillë, pasi këtu uji rrjedh ndryshe; përpjetë. Fenomeni i rrallë natyror ndodh vetëm për disa ditë, kur era është kaq e fortë në ishullin Reunion të Francës. Ujëvara...

Pamje rrëqethëse: Demi i tërbuar ngrit në ajër veturën me pasagjerë brenda (Video)

Kjo video është filmuar gjatë një festivali demash në Spanjë, në provincën Guadalajarës. Një dem i tërbuar shihet teksa sulmon një veturë me pasagjerë brenda, transmeton tema. Ai i shpon gomën dhe e ngrit në ajër...

Osteoporoza: Eshtrat e dobët ju bëjnë më të vegjël

Kur Christine Howis kishte thyer dorën e saj në moshën 51-vjeçare, ajo mendoi se nuk ishte më tepër se sa një aksident. Pastaj dy vjet më vonë infermierja klinike nga Tunbridge Wells, Kent, rrëshqiti dhe...

Kim Jong Un bën një veprim të pamatur, por i shpëton vdekjes (Video)

Kim Jong Un është parë duke thithur cigare pranë motorëve eksperimentalë të raketës balistike indërkontinentale të Koresë Veriore para se ajo të shkrepej. Lideri suprem i Koresë Veriore ndodhej vetëm pak metra larg “Hëasong-14” e...

E çuditshme: Lopa me pesë këmbë (Foto)

Kjo lopë është bërë e njohur në rrjetet sociale në Kinë, pasi shumë njerëz kanë shpërndarë fotot e saj. Arsyeja? Lopa ka lindur me një këmbë të pestë në kurrizin e saj.  Të gjithë e...

Kamioni përfundon në humnerë, por shihni si shpëton vozitësi (Video)

Nëse i shihni këto pamje mundet që fillimisht të mendoni se bëhet fjalë për ndonjë skenë filmi, por jo. Bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur në Kinë, përcjell Telegrafi, kur një burrë i cili...

Letra e djalit për të ëmën me sëmundje të pashërueshme: Mos ik të lutem

Prindërit janë njerëzit më të shtrenjtë që kemi por ndonjëherë koha, puna, vështirësitë na bëjnë t’i “harrojmë” dhe mos t’u falim dashurinë për të cilën kanë aq shumë nevojë. Letra më poshtë, është letra e një djali drejtuar...

Njihuni me kalin më të pashëm në botë

Kur duhet të mirëmbash kalin më të pashëm në botë, rregullimi i tij është puna më e madhe që mund të bësh. Por për “Frederikun e Madh”, i cili njihet si kali më i pashëm...

Regjionale

Moti

Kosovo
mist
-5 ° C
-5 °
-5 °
100%
1.5kmh
75%
Wed
-4 °
Thu
-7 °
Fri
-2 °
Sat
2 °
Sun
2 °