Besojeni ose jo, ky kapak i stilolapsit ka shpëtuar jetën e miliona fëmijëve!

Të gjithë e njohim këtë lloj të stilolapsit, mirëpo shumë pak e dinë se pse forma e kapakut të tyre është e tillë.Në vitin 1991, kompania BIC  kishte prezantuar një dizajn të ri, ku...

Plas grushti në mes të plazhit, ja pamjet e rënda (VIDEO)

Një sherr masiv ka ndodhur në një plazh të Barcelonës.Në konflikt u përfshinë dy grupe, njëri nga Britania dhe tjetri vendas.Pamjet janë të rënda dhe trgojnë momentin kur ata zihen ashpër me njëri-tjetrin.Pushuesit tjerë...

Ky frut do t’i ndjekë përgjithmonë mushkonjat: Vetëm priteni përgjysmë dhe insektet do të...

Ekziston edhe një gjë që i ndjek mushkonjat.Kjo pemë e shëndetshme përmban antiseptik, i cili përdoret me rastin e ftohjeve, tretjes së keqe, problemeve stomatologjike, çrregullimeve respiratore dhe ngritjes së lartë të gjakut, mirëpo...

Sulmuesi nga Christchurch dërgon letër nga qelia e burgut

Zyrtarët e Zelandës së Re pranuan se kanë bërë gabim të madh duke lejuar personin e akuzuar për vrasjen e 51 personave në dy xhamitë të Christchurch, që të dërgojë një letër të shkruar...

Pesë arsye pse duhet të hani limon

Limonët përmbajnë shumë përfitime shëndetësore në lëngun e tyre, lëkurën dhe tulin. Kjo frutë ofron një numër përbërësish duke përfshirë flavonoidet, limonoidet dhe polifenolet. Por, përderisa disa nga përfitimet e kësaj frute – si prezenca e lartë e...

Me sprej flokësh ka spërkatur pjesën e brendshme të këpucëve: Këtë marifet gjenial përdoreni...

Edhe pse shumica e njerëzve mendojnë që spreji do të përdoret vetëm për stilizim flokësh, do të befasoheni kur të shihni se çfarë funksionesh të tjera ka.Trendët vijnë e shkojnë, por një gjë është...

Ja gabimi prej të cilit fëmija juaj vazhdimisht vuan nga infeksionet e veshit

Pezmatimi i veshit është një nga sëmundjet më të zakonshme prej të cilës vuajnë fëmijët, qysh kur ata bëhen tre vjeçarë. Statistika nga shkencëtarët në Universitetin e Teksasit tregoi se 70 përqind e fëmijëve...

Një doktor italian shokoi botën: Kanceri është një bakter që mund të shërohet përmes...

Tullio Simonchini, doktori italian, thotë se kanceri si një sëmundjeje fatale, është një bakter dhe asgjë më shumë se kaq.Ai gjithashtu pohon se sode buke mund ta eliminojë atë.Ky mjek italian është mjaft i vetëdijshëm...

Si ndikon agjërimi i Ramazanit në shëndetin tuaj?

Myslimanët anembanë botës sot kanë filluar agjërimin i cili do të zgjasë një muaj – që nënkupton se ata do ta kalojnë gjithë Ramazanin pa ushqim dhe ujë për rreth 18 orë në ditë.Megjithatë,...

Njihuni me vendin ku myslimanët agjërojnë 22 orë në ditë

Muslimanët që jetojnë në Islandë, shtetin ishull në Oqeanin Atlantik, kalojnë ditët në Ramazan duke bërë agjërimin më të gjatë në botë prej rreth 22 orësh, shkruan Anadolu Agency (AA). Afërsisht 1.500 muslimanë që jetojnë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com