Dikur e tallnin por 24-vjeçarja sot i bën meshkujt ‘të flasin me vete’

Nëse dikur ajo justifikohej që të mos shkonte në shkollë duke u shtirur si e sëmurë, pasi e tallnin për pamjen e jashtme sot nuk ndodh më. Celine Centino nuk ka pse fshihet. 24-vjeçarja...

Piktura e artistit britanik Hockney shitet me çmim rekord, për 90,3 milionë dollarë

Një pikturë e famshme e artistit britanik David Hockney është shitur me një çmim rekord në një ankand në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), transmeton Anadolu Agency (AA). Tabloja e titulluar "Portreti i artistit...

Po vjen dimri! Ja çfarë duhet të keni kujdes tek makina juaj

Kur dimri vjen, është mirë që makina juaj të jetë në gjendje të përshtatet edhe me mot më të keq. Më e rëndësishme është që të mos ketë prishje për shkak të të ftohtit dhe...

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri takojnë fansin e veçantë

Dyshja e futbollistëve shqiptarë njihen se kanë shumë fansa. Përkundër kësaj ata gjithmonë gjejnë kohë të i takojnë dhe të bëjnë foto me ta. Së fundmi pas stërvitjes me kombëtaren e Zvicrës, Xherdani dhe Graniti...

Babai filmon vajzën çdo fillimvit, deri në diplomim

Një baba ka bërë diçka të paharruar për vajzën e tij të vetme. Ai çdo ditë ka filmuar vajzën e tij në ditën e parë të shkollës, duke i bërë pyetje të ndryshme, shkruan DailyMail,...

Letra e Einstein për motrën e tij shitet për rreth 40.000 dollarë

Letra e nobelistit Albert Einstein nga viti 1922 dërguar motrës së tij, në të cilën e paralajmëron për antisemitizmin dhe nacionalizmin rritës në atë kohë, është shitur në Kudsin Perëndimor për rreth 40.000 dollarë,...

Pilotët raportojnë për prani të UFO-ve pranë bregdetit të Irlandës

Autoriteti Irlandez i Aviacionit është duke i hetuar raportimet për disa drita të bardha dhe UFO, që u panë disa kilometra larg bregdetit jug-perëndimor të Irlandës. E tëra filloi kur të premten e kaluar,...

Takoi ujkun e madh në pyll, çfarë ndodhi më pas do t’ju mahnitë

Kur kjo femër pa një ujk të madh duke qëndruar vetëm në borë, ajo bëri atë që shumica prej nesh ndoshta nuk do të guxonim ta bënim. Doli se ky ujk i do shumë njerëzit...

Qyteti që po “shkrihet”

Përderisa Artktikut po i shkrihet akulli, banorëve të Qaanaaqas, qytetit që ndodhet në skajin më verior të Grenlandës, po iu rrezikohen shtëpitë, jeta dhe ekzistenca e tyre. Ky qytet paraqet një ndër shembujt më...

Vendet më sekrete në botë

Është një qytet i themeluar në 1979 në Rusi. Aty besohet se po zhvillohet një projekt i rëndësishëm, por nuk dihet se çfarë. Përveç qytetarëve askush nuk mund të shkelë aty pa një leje...

Regjionale

Moti

Kosovo
broken clouds
3 ° C
3 °
3 °
64%
2.1kmh
75%
Sat
-1 °
Sun
-2 °
Mon
-0 °
Tue
-1 °
Wed
-2 °