Çka shkakton urrejtja ndaj zhurmës?

A shkakton zhurma tek njerëzit një zemërim irracional? Mund të ketë një arsye pse! Një psikolog klinik sqaron simptomat e misofonisë (urrejtja ndaj tingujve) dhe si mund të ndikojë në jetën e përditshme. Për atë...

Arsyeja se pse ilaçet duhet të pihen gjithmonë me ujë

Sigurisht se e keni pyetur vetën ndonjëherë se pse hapat duhet të pihen gjithmonë me ujë. Por jo të gjithë njerëzit veprojnë kështu, anise shoqërimi i ilaçeve pa ujë nuk preferohet dhe sjellë rreziqe.Mjekët thonë...

Si t’i largoni rrudhat në fytyrë, vetëm përmes sodës së bukës

Shumica e grave marrin trajtime të veçanta të fytyrës për të luftuar procesin e plakjes. Ka produkte të ndryshme në treg që luftojnë pamjen e puçrave të fytyrës, pikave të errëta, rrathëve të errët rreth...

Kështu mund t’i shpëtoni jetën dikujt që ka pësuar para-infarkt

Gjilpërët mund të shpëtojë jetën e pacientit në rast të parainfarktit. Kjo këshillë është dhënë nga një profesor kinez, i cili thotë se gjithmonë duhet të keni një gjilpërë në shtëpinë tuaj Kjo është mënyrë...

Zhytësi xhiron peshkaqenin më të rrezikshëm në botë – e ha edhe balenën

Peshkaqeni i madh i quajtur Deep Blue është deri në 50 vjeç, peshon 2.5 tonë dhe 6 metra i gjatë. Lloji i tij sulmon 5 deri në 10 njerëz çdo vit, por zakonisht ‘kafshon...

Zbulohet vrima e zezë që mund ta zhdukë Tokën

Shkencëtarët kanë zbuluar një vrimë të madhe të zezë që endet rreth galaktikës tonë – Rrugës së Qumështit – dhe që mund ta gëlltisë Tokën. Astronomët japonezë besojnë se kanë zbuluar një vrimë të zezë...

Prindër kujdes! Kjo vogëlueshe është në gjendje të rëndë pasi luajti me këtë lodër...

Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet.Ky është rasti i Lydia, vajzës 3-vjeçare të Kylie dhe Tony Cravens. Shëndeti i 3-vjeçares u përkeqësua shumë, pasi fitoi një...

Tentoi të vriste veten nga varfëria, Elvis Naçi i premton banesë (Foto)

Pak ditë më parë ‘News24’ transmetoi një kronikë ku Entela Buzi, nëna e dy fëmijëve nga fshati Kallm i Fierit lutej e qante për një thes miell që t’u gatuante bukë të vegjëlve të...

Nipi ia vendos kamerën gjyshes, shikoni çfarë bën ajo teksa fle

Një video është publikuar në Facebook, që tregon kujdesin që gjyshet e kanë për nipërit e tyre, pavarësisht moshës që kanë.Ai i vendosi asaj një kamerë të fshehtë përderisa ishte duke fjetur dhe kapi...

Zbulohet dhe e pranon me ne fund: Slobodan Milloseviç është gjallë dhe jeton ne...

E pranon me ne fund: Slobodan Milloseviç është gjallë dhe jeton ne ketë shtet, na vjen keq prej Kosovarëve për kri*met e ti..Shërbimi inteligjent i Amerikës sipas një dosje te publikuar nga ueb faqen...

Regjionale

Moti

Kosovo
few clouds
3 ° C
3 °
3 °
86%
3.1kmh
20%
Thu
1 °
Fri
-2 °
Sat
-3 °
Sun
-6 °
Mon
-9 °