Java e parë e pranverës do të filloj me diell

Java e parë e pranverës do të filloj me mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të jetë normale me tendencë të ngritjes për 1-4 milibar.

Do të fryjë erë kryesisht nga  juglindja , e lehtë deri mesatare.