Nikli ka fituar edhe Kupën e Kosovës në futboll.

Ka deklasuar Trepcën ’89 me rezultat 5-1.

Nikli të dielen është shpallur kampion edhe në Ipko Superligë.

Por nga festa e titullit të kampionit në Ipko Superligë, sot FFK për Kupën e Kosovës kishte përgaditur një skenë ku dhe futbollistët e Niklit ngritën trofeun e radhës./Drenicapress

FESTA E KUPES SE KOSOVES

FESTA E TITULLIT KAMPION NE IPKO SUPERLIGE