Tashmë dihen katër klubet që do ta kërkojnë trofeun në Ligën e Evropës.

Arsenali pasi arriti ta mposht Napolin, do të përballet me Valencian që fitoi përballë Villarrealit.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet me Eintracht Frankfurtit dhe Chelseat.

Frankfurti e eliminoi Benfican, ndërsa Chelsea fitoi përballë Slavisë së Pragës.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen me 2 maj, ndërsa ato kthyese me 9 maj.

Finalja zhvillohet në Baku./Insporti