Humbje e madhe për Kosovën dhe Drenicën, vdes artisti i njohur (VIDEO)

Ka ndërruar jetë artisiti i njohur nga fshati Vonjik, Sylë Mala, raporton Drenicapress.info.

Loading...

I ndjeri ishte i njohur për përdorimin e shumë veglave muzikore.

Ai ka marrë pjesë në shumë festivale ndërkombëtare dhe vendore.

Sylë Mala, është laurant i shumë çmimeve në festivale të trojeve tona, dhe festivale ndërkombëtare.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot nga ora 16:00 në varrezat e fshatit Vojnik./Drenicapress.info/