Futbollisti i Kosovës, Hekuran Kryeziu është njëri prej futbollistëve më të mirë të kombëtares verdhë e kaltër.

Momentalisht po luan për klubin zviceran, FC Zurich, aty ku i ka edhe dy lojtar tjerë të Kosovës, Benjamin Kololli dhe Mirlind Kryeziu, shkruan GazetaBlic.

Kryeziu përveç se në fushën e lojës, ai poashtu është aktiv edhe në rrjetet sociale.

Kësisoj, fantazisti ‘Dardan’ ka shfrytëzuar rrjetin social ‘Instagram’ për të postuar një foto në Barcelonë (Kataloni).

Kush e di, ndoshta po e mëson qytetin, që në ndonjë të ardhme të afërt, pse jo edhe të paraqitet për fanellën e famshme të ‘blaugranas’.