Gruaja e vërejti që familja groposi diçka në plazh, shqetësuese çfarë zbuloi

Një grua nga një vend turistik në Uells të Britanisë së Madhe është shokuar pasi ka zbuluar çfarë kishin groposur në rërë disa persona që kishin kaluar ditën në plazh, transmeton Gazeta Metro.

Loading...

Mediat britanike shkruajnë që gruaja e kishte parë një familje teksa largohej nga plazhi, por nuk i kishin hedhur mbeturinat në shporta, por i kishin groposur të mbeturat në rërë.

Gruaja që jeton në këtë zonë, Coney Beach, në tentim për të dëshmuar sjelljet që bëjnë turistët nëpër plazhe, e mori kamerën dhe duke xhiruar gërmoi aty ku familja kishte groposur. Aty gjeti disa kanaçe pijesh të groposura në plazh.

Sjelljet e tilla janë shndërruar në probleme të mëdha për banorët e zonave të plazhit, pasi turistët nuk kanë durimin të hedhin aty ku duhet mbeturinat duke shkaktuar kaos në plazhe. /gazetametro.net