Gjuan me armë, arrestohet në sheshin e Skenderajt

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, njofton drenicapress.info

Deri të arrestimi i të dyshuarit ka ardhur pasi që i dyshuarit në një aheng familjar ka shtënë me armë zjarri ne ajër.

Nga i dyshuari është konfiskuar një arme me gaz e cal 9 mm dhe një karikatorë me pesë fishekë .  Me urdhër te prokurorit i dyshuari është liruar ne procedurë të rregullt. /Drenica Press/