Futbollisti i njohur tregon pse nuk po luan me Drenicën

Enis Zabërgja nuk është duke luajtur në ndeshjet e fundit me Drenicën.

Sulmuesi i mirënjohur ka sqaruar mungesën e tij për “GazetaOlle.com”.

Sipas tij, nuk ka të bëjë me lëndim apo edhe pezullim.

“Unë jam në marrëdhënie pune dhe shkaku i obligimeve të shumta që kam pasur në punë, nuk kam mundur të ndihmoj klubin. Nuk kam mosmarrëveshjee trajnerin, do të kthehem këto ditë”, tha Zabërgja.

Drenica mundi sot 1:0 Trepçën ’89.