Republikani  Brian Mast nga Florida mirëpriti dy veteranët e luftës, Jim Baird dhe Dan Crenshaw në ditën e parë të  Kongresit numër 116. 

Mast publikoi një fotografi me dy kongresmenët e rijnë, ku pati një përshkrim epik të fotografisë, transmeton Indeksonline. 

“5 sy, 5 duar, 4 këmbë. Të gjithë amerikanë” kishte shkruar ai.

Mast dhe Crenshaw kishte shërbyer në Afganistan, ndërsa Baird ishte pjesë e Luftës së Vietnamit./Indeksonline/