Ka përfunduar ndeshja tjetër Napoli-Paris Saint Germain në Grupin C.

Ashtu si në Paris, edhe në këtë ndeshje dy skuadrat janë ndarë në paqe me njëra-tjetrën duke barazuar me rezultat 1-1.

Në këtë ndeshje, Hysaj nuk luajti si titullar dhe në minutën e 76’ shkodrani u fut në fushë duke zëvendësuar Maksimovic.

Pas 90 minutave, “Whoscored” publikoi vlerësimin e lojtarëve ku Hysaj mori notën 6.4.

Ja vlerësimet e lojtarëve:

ImageImage