Feronikelin mund ta ‘tradhtojë’ transferimi ma i madh i verës

Feronikeli ka qenë mjaftë aktiv në këtë afat kalimtar veror duke ofruar disa futbollistë.

Loading...

Njëri nga ta është sulmuesi i Lirisë, Arthur Magani.

Sulmuesi nga Peqini, ka zhvilluar një sezon shumë të mirë me Lirinë duke shënuar 14 gola.

Magani-696x392

Ai falë këtyre golave kishte bindur drejtuesit e klubit drenicas, Feronikeli, që të nënshkruajë me të.

Por siç mëson GazetaOlle.com, lojtari mund të mos paraqitet fare me Feronikelin.

liria

Kjo pasi ai ka disa oferta të mira në Shqipëri dhe kërkon rikthimin atje.

Ende nuk ka ndonjë gjë zyrtare nga klubi, por pritet qënë ditët në vijim të ketë më shumë zhvillime./Gazeta Olle/