Feronikeli mposhtet në shtëpi, përsëri referim skandaloz

Skuadra kampione në fuqi, Trepça’89 ka shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjen hapëse të javës së 6-të në Vala Superligë dhe atë si mysafire, duke e mposhtur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 1:0. Golin e fitores për mitrovicasit e shënoi Rron Broja, në minutën e 28-të pas asistimit të Oto John. Në pjesën e dytë Feronikeli bëri përpjekje të mëdha për të ndryshuar rezultatin, por nuk ia arriti qëllimit.

Loading...

Ky takim u mbyll në mënyrën me të turpshme, ku skuadrës së Feronikelit i anulohet për herën e tretë penaltia e akorduar, e dyta radhazi në këtë edicion!