Feronikeli mposht bindshëm Teteksin e Tetovës në ndeshjen miqësore

 

Feronikeli ka zhvilluar gjatë ditës së sotme miqësoren me FK Teteksin e Tetovës, që e mposhti me rezultat të thellë, 6:1.
Ndeshja filloi në ora 17:15 dhe përfundoi në 19:00.

Golat e fitores për Feronikelin i shënuan Ylli Hoxha, Jean Carioca, Mevlan Zeka Kastriot Rexha, teksa rrjetën e Teteksit e tundi dy herë Astrit Fazliu.

Ndërkaq, nesër klubi do i rikthehet fushës për stërvitje të rregullta.