Kanë përfunduar dy takimet e Superligës që i takojnë xhiros së 31-të, shkruan Gazeta inFokus.

Feronikeli ka shënuar fitore të madhe ndaj Dritës me rezultat 3-1, për të vazhduar furishëm garën për titull kampion.

Golat për industrialistët i kanë shënuar Kastriot Rexha 2x,  Jean Carioca Da Silva dhe Mendurim Hoti, ndërsa për Dritën realizoi Filonit Shaqiri.

Pas kësaj fitoreje Feronikeli vazhdon ti prijë Superligë dhe tani ka 74 pikë, ndërsa Drita mbetet e katërta me 48 pikë.

Dy skuadrat që tashmë kanë rënë nga Superliga, kanë zhvilluar takimin e tyre në stadiumin ‘Përparim Thaçi” në Prizren, ku Liria arriti ta mposhtë Kek-un më rezultat 3-1, me golat e shënuar nga Fatih Karahoda dhe Liridon Fetahaj 2x, kurse golin për Kek-un e realizoi Rilind Nimani.

Pas kësaj fitoreje Liria renditet e 11-ta me 28 pikë, ndërsa Kek-u mbetet i fundit me vetëm 1 pikë të tubuar./Gazeta inFokus/