Feronikeli fiton në miqësore me KF Grykën

Miqësorja mes Feronikelit dhe KF Grykës përfundoi me rezultat 2:0.

Loading...

Feronikeli arriti të shënonte fitore në këtë ndeshje që u ndoq nga qindra tifozë, të cilët erdhën ta përkrahnin klubin e tyre të zemrës, ndonëse kushtet atmosferike nuk ishin shumë të përshatshme.

Feronikeli kaloi në epërsi përmes autogolit te KF Gryka, të shënuar në minutën 42’, ndërkaq rezultatin e fitores e vulosi Bardhi, me supergolin e shënuar në minutën 62’.

Formacioni i KF Feronilelit:
Maloku, Prekazi, Dabiqaj, Doshlaku,, Shala, Maliqi, Morina, Ahmeti, Hamed, Hoxha, Hoti.

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli

Fotografia e KF Feronikeli