Eleminohet Feronikeli, kualifikohet Drenica

Drita ka shënuar fitore përballë Feronikelit me rezultat 3-0 në kuadër të Digital Kupës së Kosovës. Në anën tjetër edhe Prishtina ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 3-2.

Loading...

Gjilanasit edhe pse luajtën mirë në pjesën e parë, nuk arritën që të shënojnë. Në pjesën e dytë ndeshjen e hapi, Xhevdet Shabani.

Pastaj shënuan edhe Kastriot Rexha dhe Leutrim Kryeziu.

Prishtina në anën tjetër ka arritur të fitojë në derbin lokal me Flamurtarin me rezultat 3-2.

Flamurtari dhe Prishtina dhuruar pesë gola

Malazezi Drashko Bozhovic shënoi dy herë në pjesën e parë. Në pjesën e dytë Hajdini shënoi nga pika e bardhë për ta ngushtuar rezultatin në 2-1.

Januzi shënoi për 3-1, ndërsa Flamurtari shënoi në minutat e fundit të ndeshjes.

Në raundin tjetër kanë kaluar dhe Trepça ’89, Liria dhe Drenica.

Ndeshja mes Vëllaznimit dhe Beharit nuk është zhvilluar, pasi skuadra mysafire nuk ka udhëtuar fare./ Telegrafi/  

Rezultatet

Drita – Feronikeli 3:0

Ulpiana – Drenica 1:5

Flamurtari – Prishtina 2:3

Kosova – Kika 4:1

Ramiz Sadiku – Vushtrria 1:6

Liria – KEK-u 4:1

Rahoveci – Galaksia (nuk u zhvillua)

Vëllaznimi – Behari (Behari nuk u paraqit në fushë)

Istogu – Vitia 2:0

Besa – Trepça ’89 0:4