Edhe një mesfushor te KF Feronikeli (FOTO)

Feronikeli përforcon mesfushën me Alush Gavazajn.

Loading...

Pas përforcimeve të bëra në mbrojtje e sulm, Feronikeli po e rrit edhe nivelin e mesfushës.
Transferi më i ri i Feronikelit është mesfushori Alush Gavazaj, i cili në stinorin e kaluar ka luajtur për Lirinë e Prizrenit.

Fotografia e KF Feronikeli

Gavazaj është 23 vjeçarë, megjithatë karriera e tij ka filluar shumë herët.

Përveç Lirisë, ai ishte pjesë edhe e Korabit të Peshkopisë, Tërbunit të Pukës, KF. Tiranës, FK. Bylis Ballsh dhe Shkëndijës së Tiranës.

Fotografia e KF Feronikeli