Policia e Kosovёs ka njoftuar se ka arrestuar njё person nё Drenas, nёn dyshimin se ka ngacmuar njё tё mitur.

Drenicapress mёson se edhe i dyshuari ёshtё i mitur, nxёnёs i shkollёs fillore.

“Ёshtё arrestuar i dyshuari moshёs sё mitur mashkull K/Shqiptar, pasi qё i njёjti kishte ngacmuar viktimёn gjithashtu moshё e mitur femёr K/Shqiptare. I dyshuari dhe viktima janё nxёnёs tё shkollёs fillore. Me vendim tё prokurorit, i dyshuari pas intervistimit nё prani tё prindit, punёtorit tё QPS, dhe avokatit mbrojtёs ёshtё dёrguar 24 orё nё qendrёn e mbajtjes”, thuhet nё njoftimin e policisё./Drenicapress.info