Edhe Kupa e Italisë shkon për Juventusin (video)

Italian President Sergio Mattarella hands the trophy to Juventus's player Giorgio Chiellini after winning the Italy Cup final soccer match against SS Lazio at the Olimpico stadium in Rome, Italy, 20 May 2015. ANSA/ETTORE FERRARI

Juventusi ka fituar edhe Kupën e Italisë pasi mposhti në vazhdime Lacion me rezultat 2-1.

Skuadra e titullarit Berisha ka kaluar në avantazh në 4 minutat e para të takimit. Por, nuk ka vonuar dhe goli i barazimit. Mbrojtësi italain, Kielini barazon shifrat vetëm 7 minuta më vonë.

90 minutat përfunduan pa fitues, kurse në vazhdime Alesandro Matri shënoi golin e dytë për Juventusin.

Ky është trofeu i dytë këtë sezon për Juven, pasi ka fituar edhe Scudeton. Radhen e ka Liga e Kampionëve, por aty ka përball Barcelonen.