Reperi i njohur kandez Drake është shndërruar në një mankth për gjithë tifozët e klubeve që ai i ka veshur fanelat e tyre, shkruan Gazetasheshi.com.

Pas çdo imazhi që ai ka hedhur me fanelat e këtyre klubeve, ato janë eleminuar dhe kështu bota e futbollit ka filluar ta konsiderojë Draken si një ogur i zi.

Madje, klubi italian i Romës u ka bërë apel tifozëve të tyre që të mos fotografohen me reperin kandez, të paktën deri në fundin e sezonit sapo që “gjallorosët” të arrijnë objektivat e tyre.

Foto: Drake me fanelat e të gjithë skuadrave të eleminuara në Champions League

Një shaka e ngjajshme po qarkullon edhe në Kosovë, teksa një foto e reperit Drake me fanelën e Feronikelit po qarkullon gjithandej.

Shkrirja e disavantazhit prej pesë pikëve ndaj Prishtinës mund të ketë qenë ogur i zi për “industrialistët”, pasi që Drake ka pozuar me fanelën e tyre.

Më poshtë keni mundësi të shihni një fotomontazhë mjaft

Feronikeli është ende në garë për titullin kampion dhe DigitAlb Kupën dhe mbetet për tu parë nëse do arrijë të realizojë këto objektiva, apo do ta ketë fatin e gjithë atyre klubeve të cilat Drake ua ka veshur fanelën.

/Gazeta Sheshi/