E mbani mend Bekimin te “Kafeneja Jonë”, ja sa është plakur (Foto)

Astrit Kabashi është aktori që për një kohë të gjatë luajti rolin e Bekimit në serialin ‘Kafeneja Jonë’, që pati një shikueshmëri të madhe.

Loading...

Bekim është emri me të cilin ende personifikohet aktori i famshëm dhe ende ubliku ka të njëtën simpati për këtë rol, përcjell ORAinfo.

Një kohë të gjatë nuk u pa në ekran në ndonjë serial vendor, por Astriti ishte më së i lumtur për suksesin që pati flimi ‘Shok’ ku edhe vetë luajti një rol të rëndësishëm.

Astriti sot si shumica e qytetarëve të Prishtinës dhe disa kolegë të tij mori pjesë në protestën kundër ajrit të ndotur në qytet.

Në një foto që e ka publikuar Fatmir Spahiu me kolegët e tij, Astritin nuk do të mund ta dalloni.

I mbuluar nga thinjat dhe me një pamje krejtësisht ndryshe, ‘Bekimi’ kaq shumë është plakur së fundi.