E diela me 28 aksidente trafiku

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së diel në territorin e vendit janë raportuar 28 aksidente trafiku, prej të cilave 14 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 14 të tjera me dëme materiale, transmeton Indeksonline.

Ndërsa ndaj gjithë pjesëmarrësve që kanë thyer rregullat e komunikacionit, policia ka shqiptuar 932 gjoba kundërvajtëse.