Të dielen luhet ndeshja vendimtare në mes të Feronikelit dhe Prishtinës.

Fituesi i këtij dueli shpallet kampion i futbollit kosovar, kurse Niklit i mjafton edhe një barazim, shkruan Drenicapress

Ndeshja luhet të dielen në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Drejtuesit e Niklit, kanë vendosur që biletat për këtë duel të jenë 5 euro, si dhe fëmijët nuk do të mund të sigurojnë bileta.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe Xhavit Drenori. Sipas Drenorit këtë ndeshje finale është dashtë ta shijojnë edhe tifozët që s’ kanë mundësi buxhetore, por që drejtuesit e Niklit e kanë shtrenjëtuar me 150 %!

Lexojeni të plotë reagimin e Xhavit Drenorit:

Klubi KF Feronikeli eshte OJQ, por stadiumi “REXHEP REXHEPI” eshte ndertu 100% me para te taksapagueseve te komunes sone, prandaj me çmimin e biletave nuk ishte dashte me ba hajgare menaxhmenti i klubit.

Ne vend qe kete ndeshje finale per titull t’a shijonin nga afer edhe qytetaret tane me me pak mundesi buxhetore, ndoshta duke e bere pa pagese, tipat e kan shtrenjtu 150% bileten.

Nejse, deri sa qytetaret e komunes sone vazhdojne te shfrytezohen vetem si “makineri e votave” nga partia ne pushtet ne Drenas, keta te fundit le te lejojne OJQ te perfitojne sa te dojne nga pasuria komunale.

Dhe per fund, me shprese qe klubi yne do te triumfoj ose te nxjerr nje barazim ne kete ndeshje, e me kete rezultat te shpallet edhe kampion, lojtaret keto dite i keshilloj te rrine larg facebook-ut dhe afer tyre te angazhojne psikolog sportiv qe i gjithe koncentrimi te jete per ndeshjen e se dieles.